آموزش الکترونیک و آموزش هوشمند ابزارهای آموزش و پرورش کشور

elearning

هوشمند سازی مدارس آموزش و پرورش کشور

آموزش الکترونیک و آموزش هوشمند در سالهای اخیر به یکی از اهداف و البته ابزارهای آموزش و پرورش کشور تبدیل شده است که نقطه آغاز آن سیستم های مدیریتی بود و امروز به کلاس های درس رسیده است.
به گزارش واحد اخبار و فناوری بلاگ دی ال سی به نقل از شبکه خبر، در گفتگویی که با آقای زرافشان، معاون وزیر آموزش و پرورش داشتند گفتند: “یکی از دست آوردهای ما در مسیر توسعه فناوری اطلاعات این است که ما از فناوری اطلاعات به عنوان یک درس آغاز کردیم و در ادامه آنرا به عنوان یک کارگاه در درون مدرسه به کارگرفتیم. گام بعدی را که طی نموده ایم این بوده است که فناوری اطلاعات را به عنوان مدرسه هوشمند میبینم و وقتی که از مدرسه هوشمند صحبت می کنیم یعنی همه عوامل داخل مدرسه متاثر از فناوری اطلاعات بشوند و بتوانند با بکارگیری فناوری اطلاعات مدرسه را هوشمند کنند.”
لازم به ذکر است که توجه به آموزش های هوشمند در سالهای اخیر باعث شکل گیری نرم افزارهای متناسب با کاربران ایرانی شده است که نمونه های موفق آن با حضور مدیران آموزش و پرورش مورد بررسی قرار گرفته است.
به گفته جعفری، طراح یکی از نرم افزارهای آموزشی: “با توجه به برآوردی که از مدارس شده است و مشکلاتی که در این حضوره دیده ایم نرم افزار اندرویدی را پیش بینی کرده ایم که ارتباط بین مدرسه و اولیاء را مستمرتر و راحتتر میکند، که این علاوه بر مطالب اخبار و مطالب مهم میتوانند محتوا را نیز ارسال کنند.”
وجود مخاطبان دسته بندی شده در قالب برنامه ای سیزده میلیونی دانش آموزان در ایران فرصت مناسبی برای گروه های نرم افزاری و البته مدیران آموزشی است تا آموزش کشور را با استفاده از ابزارهای هوشمند و الکترونیک متحول کنند.

منبع: مجله تکنولوژی دی ال سی

توجه: دوستان عزیز عنایت داشته باشید از آنجایی که مقالات بصورت اختصاصی نوشته میشوند و آن نیز حاصل صرف وقت و دقت تیم مجله تکنولوژی دی ل سی است، کپی برداری از آنها صرفا با ذکر منبع و ارائه لینک غیرمتنی به این صفحه ( فالو و قابل کلیک ) مجاز است.

درباره سیدعلی

سید علی حسینی هستم و علاقه مند به تکنولوژی روز و وب پیشرفته و البته دوستدار نبود هیچگونه مشکلی برای هموطنان عزیزم، ولی خب نمیشود که، دنیاست و هزارویک مشکل