فعال/غیرفعال کردن امکان اجرا خودکار (اتوران) Appهای اندروید با روشن شدن دستگاه

AutostartAppsControl

فعال یا غیرفعال کردن توانایی اجرای خودکار (اتوران) برنامه های اندروید با روشن شدن دستگاه

اگر شما هم صاحب گوشی یا تبلت اندرویدی هستید ممکن است  کاهش سرعت سیستم یا خالی شده سریع شارژ باتری باعث کلافگی شده باشد. ممکن است این تصور پیش آید که همیشه تمام شدن سریع شارژ باتری ناشی از ضعیف شدن آن است یا کاهش سرعت اینترنت گوشیتان ناشی از پایین بودن سرعت کلی شبکه اینترنت است اما بهتر است بدانید که همیشه هم خالی شدن شارژ باتری دلیلی بر بی کیفیت بودن آن نیست یا کاهش سرعت اینترنت سیستم بخاطر اینترنت سراسری نیست. اگر مثل بنده بدنبال دلیل و راه حل این جور مسائل هستید مقاله پیش رو را دنبال کنید.

شاید گمان کنید که هیچ برنامه ای جز چند برنامه ای که شما باز کرده اید در حال اجرا نباشند حال آنکه واقعیت خلاق اصور بسیاری از کاربران اندروید است، حقیقت این است که ممکن است ده ها برنامه (بسته به تعداد برنامه نصب شده) بصورت مخفی در پشت زمینه اندروید شما در حال اجرا باشند (میشه گفت قریب به اتفاق برنامه ها اینگونه اند) برای بررسی میتوانید چک کنید و شایدم بارها با این مورد روبرو شده اید که به هنگام وصل شدن گوشی یا تبلت اندرویدیتان به شبکه WiFi یا دیتا پیامهای تبلیغاتی بعضی از برنامه ها در سیستم ظاهر میشود یا به شما منتشر شدن نسخه جدید یکی از برنامه های گوشیتان اطلاع رسانی میشود و ممکن است متعجب شده باشید که چطور ممکن است فلان برنامه در  حال اجرا باشد با وجود این شاید هفته هاست که آن برنامه را بازنکرده ام خب این به همان دلیلی است که در ابتدای مقاله بیان شد.

شاید بعضی از دوستان بگویند: وصل شوند مگر قرار است چه اتفاقی بیافتند با نمایش یک پیام تبلیغاتی و اطلاع رسانی نسخه جدید مشکلی پیش نمی آید که. در جواب به این دسته از عزیزان میگوییم که بله حق با شماست اما همه برنامه ها که با این نیت به اینترنت وصل نمیشوند ممکن است برنامه ای در پشت صحنه اطلاعات خصوصی شما مانند تصاویر، پیامک ها یا دفترچه تلفن را از طریق اینترنت به سرقت ببرد یا بدافزاری را در سیستم اندرویدتان نصب کند حتی در خوشبینانه ترین حالت اجرا بودن تعداد زیادی از برنامه ها در زمینه گوشی موجب مصرف بیهوده منایع سیستم شده و علاوه بر خالی شدن سریع شارژباتری موجب کندی عمومی سرعت سیستم نیز بشود که این نیز موجب کلافه گی و عصبی شدن کاربر شود.

با این وجود در سیستم امکانی برای متوقف کردن اجباری یک بازی یا برنامه نیز مهیا است کافیست چندلحظه انگشتتان را روی برنامه مورد نظر نگهدارید تا اطلاعات آن برنامه نمایش داده شود و از آن طریق برنامه هدف را کاملا متوقف کنید. خب این روش خیلی آسان و مفیدی برای متوقف کردن قریب به اتفاق همه برنامه هاست ولی این هم مثل قرص های مسکن میماند که درد را درمان نمیکنند صرفا صورت مسئله را پاک میکنند..کافیست یکمرتبه سیستم روشن و خاموش شود تا همه برنامه های متوقف شده مثل قارچ دوباره در پشت زمینه واستون دست تکون بدن.

در حالت عادی راه حالی بجز حذف کامل آن برنامه ها در گوشی وجود ندارد درصورتیکه شاید زمانی به استفاده از این برنامه ها نیازمند شوید. خودم خیلی وقت پیش بارها با این مسئله دست به گریبان بودم که حداکثر RAM اندرویدم مصرف میشد و بدنبال آن کندی سرعت سیستم خیلی خسته کننده بود و این هم صرفا بخاطر فعالیت بیش از حد حضرات اپها بود که بدون اجازه من در سیستم وول می خوردند بارها در اینترنت کاوش کردم اما برنامه بدردبخوری نیافتم تا اینکه اتفاقا به برنامه ای برخورد کردم که قابلیت مفیدی را برای کنترل این مشکل و مهار برنامه ها داشت.
امروز در این مقاله قصد داریم با یاری خدا راه حل یافت شده را بررسی کنیم شاید دوستان زیادی مثل من بخواهند فعالیت یک برنامه را بطور کامل تا زمانیکه آنرا اجرا نکرده اند در سیستم متوقف کنند. در برنامه زیر میتوانید اتوران برنامه های نصب شده در سیستم را فعال یا غیرفعال کنید.

  1. برای اینکار ابتدا نرم افزار Clean Master Tools را از اینجا دانلود و در سیستم خود نصب کنید.
  2. برنامه را باز کنید ، بعد از باز شدن برنامه بر روی قسمت Phone Boost ضربه بزنید
  3. در لیست بعد گزینه Autostart Manager را انتخاب کنید که در نتیجه آن لیست کلیه برنامه های نصب شده کاربر و برنامه سیستمی به تفکیک ظاهرمیشود، در جلوی هر برنامه یک سویچ On/Off قرار دارد که برای غیرفعال کردن توانایی اجرا خودکار برنامه سویچ را بر روی Off و برای فعالسازی مجدد آن سویچ را بر روی On قرار دهید در این صورد حتی با راه انداری دوباره سیستم نیز برنامه های خاموش شده اجرا نخواهند شد. از سرعت بهینه شده سستمتون لذت ببرید.
منبع: مجله تکنولوژی دی ال سی

توجه: دوستان عزیز عنایت داشته باشید از آنجایی که مقالات بصورت اختصاصی نوشته میشوند و آن نیز حاصل صرف وقت و دقت تیم مجله تکنولوژی دی ل سی است، کپی برداری از آنها صرفا با ذکر منبع و ارائه لینک غیرمتنی به این صفحه ( فالو و قابل کلیک ) مجاز است.

درباره سیدعلی

سید علی حسینی هستم و علاقه مند به تکنولوژی روز و وب پیشرفته و البته دوستدار نبود هیچگونه مشکلی برای هموطنان عزیزم، ولی خب نمیشود که، دنیاست و هزارویک مشکل