رفع خطای “Bluestacks App Player download is in progress” در Bluestack App

چگونه موانع نصب Bluestacks را مرتفع کنیم

به نام خدا

با سلام به دوستان بزرگوارم، در این مقاله قصد داریم با هم یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است این بار در نصب نرم افزار Bluestack App برای هرکسی پیش آید را کنکاش و فتح کنیم :). اگر آماده اید شروع کنیم.
گاهی اوقات می شود که نسخه ای از این برنامه ( Bluestack App ) را بر روی سیستم نصب کرده اید اما بنابردلایل مختلفی از جمله بروزرسانی قصد حذف و نصب مجدد برنامه را دارید، خب در این زمان قاعدتا برنامه قدیمی را حذف و نسخه جدید را نصب می کند اما زمانی است که همه چیز مطابق میل نیست، چرا که بعد از حذف موانعی برای نصب دوباره ظاهر می شود از جمله خطای زیر:

Bluestacks App Player download is in progress

خب برای بررسی دلیل رخداد این پیام (“Bluestacks App Player download is in progress”) و چگونگی رفع آن مراجل زیر را طی کنید. این خطا معمولا بعد از حذف Bluestack App مانند یک کلاف سردرگم ممکن است کاربر را به اشتباه بیاندازد که بله Setup دارد فایل هایی را از اینترنت دانلود می کند، حال اینکه این یک خطای تشخیصی بیش نیست که معمولا بعد از حذف Bluestack App پیش می آید و ممکن است بخاطر بسته شدن ناگهانی نرم افزار ( Crash ) یا برخی مشکلات در خود بوجود آید.

 1. برنامه BlueStacks را از پوشه های زیر بصورت دستی حذف کنید:
  1. C:\ProgramData\BlueStacks
  2. C:\Program Files (x86)\BlueStacks یا پوشه C:\Program Files\BlueStacks
 2. پوشه های مخفی ویندوز را ظاهر کنید: از Control Panel ویندوز آیتم Folder Options را باز کنید و مطابق تصویر زیر از سربرگ View گزینه Show hidden files, folders, and drives را انتخاب و OK کنید، اگر این مرحله را انجام ندهید نمیتوانید به پوشه AppData که در ادامه به آن مراجعه می کنیم دسترسی پیدا کنید
  Folder Options
 3. آدرس C:\Users\USERNAME\AppData\Local را باز کنید ( USERNAME نام کاربر فعلی شماست )، اگر پوشه ای به نام BlueStacks در این آدرس وجود داشت آنرا حذف کنید ( اگر پوشه فوق وجود نداشت به مرحله بعد بروید )
 4. کلید “Windows + R” را در صفحه کلید فشار دهید ( یا عبارت Run را در بخش جستجوی منوی Start نوشته و Enter را بزنید ) تا برنامه Run باز شود، در فرم Run نام “Regedit” را تایپ کنید تا ریجستری ویندوز باز شود:
  Windows Run
 5. در ریجستری به کلید HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software مراجعه کنید بدنبال کلیدی به نام BlueStacks در این شاخه بگردید، اگر وجود داشت حذفش کنید ( کلیک روی نام BlueStacks و فشردن کلید Delete از صفحه کلید ) ( اگر کلید فوق وجود نداشت به مرحله بعد بروید )

خب، همه چیز تمام شد با انجام صحیح چند مرحله بالا میتوانید مجددا BlueStacks را بدون نمایش خطای قبلی از اول نصب نمائید یا از اینجا دانلود و نصب کنید.

موردی بود در بخش نظرات مطرح کنید تا با هم بررسی کنیم

منبع: مجله تکنولوژی دی ال سی

توجه: دوستان عزیز عنایت داشته باشید از آنجایی که مقالات بصورت اختصاصی نوشته میشوند و آن نیز حاصل صرف وقت و دقت تیم مجله تکنولوژی دی ل سی است، کپی برداری از آنها صرفا با ذکر منبع و ارائه لینک غیرمتنی به این صفحه ( فالو و قابل کلیک ) مجاز است.

درباره سیدعلی

سید علی حسینی هستم و علاقه مند به تکنولوژی روز و وب پیشرفته و البته دوستدار نبود هیچگونه مشکلی برای هموطنان عزیزم، ولی خب نمیشود که، دنیاست و هزارویک مشکل