برطرف کردن ارور “Windows Explorer Has Stopped Working”

windows-explorer-has-stopped-working

حل مشکل “Windows Explorer Has Stopped Working” در ویندوز

حتماً تا بحال ارور has stopped working را به هنگام اجرای گیم ها یا برخی نرم افزار های گرافیکی مشاهده کرده اید این ارور در اکثر مواقع میتواند به دلیل عدم نصب یا بروز نبودن کارت گرافیک شما باشد اما قبل از هر گونه اقدام برای بروزرسانی گرافیک مراحل زیر را انجام دهید در صورت عدم حل مشکل، بروزرسانی رو شروع کنید

۱- ابتدا Ctr + R را فشار دهید سپس عبارت cmd را تایپ کرده و enter بزنید.
۲- پس از بالا اومدن محیط کنسول، عبارت زیر را تایپ کرده و enter بزنید
bcdedit.exe /set {current} nx AlwaysOff
۳- در صورت موفق بودن عملیات بایستی پیام “The operation completed successfully” را مشاهده کنید و در صورت مشاهده پیام  “Access denied” صفحه را ببنید و در سرچ ویندوز نرم افزار cmd.exe را جستجو کرده سپس با کلیک راست بر روی آن گذینه Run as Administrator را کلیک کنید. پس از اجرا cmd مجددا مورد دوم را انجام دهید. ( توجه : جهت اجرای سریع سرچ ویندوز کلید های windows + F را با هم فشار دهید )
۴- هم اکنون سیستم را ریستارت کنید پس از بارگذاری مجدد ویندوز، مجددا بازی یا نرم افزار مورد نظر را اجرا کنید.

امیدوارم مشکل برطرف شده باشد.
در صورت عدم حل مشکل، کارت گرافیکتان را بروزرسانی کنید جهت بروزرسانی کارت گرافیک میتوانید از نرم افزار های زیر استفاده کنید.

چند نمونه نرم افزار جهت بروزرسانی درایور ها:

DriverMax

Driver Reviver

Advanced Driver Updater

Driver Pack Solution

منبع: مجله تکنولوژی دی ال سی

توجه: دوستان عزیز عنایت داشته باشید از آنجایی که مقالات بصورت اختصاصی نوشته میشوند و آن نیز حاصل صرف وقت و دقت تیم مجله تکنولوژی دی ل سی است، کپی برداری از آنها صرفا با ذکر منبع و ارائه لینک غیرمتنی به این صفحه ( فالو و قابل کلیک ) مجاز است.

درباره میلاد

میلاد هستم، علاقه مند به طراحی وب، کدنویسی، تکنولوژی اطلاعات و فناوری ارتباطات. هر چند مشکلات رایج کاربران بسیار فراوان بود اما سعی کردم به بسیاری از آن ها در این وبلاگ اشاره ای کنم و به حل آن ها چاره ای بیاندیشم ..