آموزش تغیر مرورگر پیشفرض ویندوز ۱۰

firefox-logo

جایگذین کردن مرورگر دلخواه به جای مرورگر پیشفرض ویندوز ۱۰

انتشار ویندوز ده میتواند از بهترین رویداد های مهم شرکت مایکروسافت بوده باشد و با تغیراتی نظیر ظهور مرورگر Edge و برکنار شدن IE که در تمام ویندوز های قبل بی سابقه بوده کاربران خود را سوپرایز کرد اما همچنان اکثر کاربران سابق مرورگر های فایرفاکس، کروم و غیره مایل به تغیر مرورگر قبلی خود به مرورگر جدید نیستند و از آن جایی که مرورگر پیشفرض ویندوز ده Edge هستش ممکنه خیلیا قادر به تغیر آن نباشند و به هر نحوی دوست نداشته بانشد که از مرورگر سابق خود جدا شوند. در این مقاله از دی ال سی سعی داریم به صورت ساده آموزش تغیر این مرورگر پیشفرض به مرورگر سابقتان قرار بدیم.

مراحل :
۱- ابتدا بر روی آیکون استارت کلیک کرده و گذینه Settings را انتخاب کنید

windows10-set-firefox-as-default-browser-0

۲- در پنجره Settings باز شده System را انتخاب کنید

windows10-set-firefox-as-default-browser-1

۳- بر طبق عکس زیر گذینه Default apps را در موضوعات System انتخاب کنید سپس بر روی Web Browser کلیک و مرورگر دلخواه خود را انتخاب کنید

windows10-set-firefox-as-default-browser-2

۴- به همین سادگی! آسانتر از این هم انتظار داشتید؟

یادداشت : تغیر مدیاپلیر پیشفرض و سایر پیشفرضیات ویندوز هم از این طریق میتوانید تعیین کنید.

اختصاصی مجله دی ال سی

منبع: مجله تکنولوژی دی ال سی

توجه: دوستان عزیز عنایت داشته باشید از آنجایی که مقالات بصورت اختصاصی نوشته میشوند و آن نیز حاصل صرف وقت و دقت تیم مجله تکنولوژی دی ل سی است، کپی برداری از آنها صرفا با ذکر منبع و ارائه لینک غیرمتنی به این صفحه ( فالو و قابل کلیک ) مجاز است.

درباره میلاد

میلاد هستم، علاقه مند به طراحی وب، کدنویسی، تکنولوژی اطلاعات و فناوری ارتباطات. هر چند مشکلات رایج کاربران بسیار فراوان بود اما سعی کردم به بسیاری از آن ها در این وبلاگ اشاره ای کنم و به حل آن ها چاره ای بیاندیشم ..