تیشرت ورزشی هوشمند / برترین ابررایانه جهان / برقراری ارتباط فضاپیمای نیوهورایزنز با زمین

smart_dress

به گزارش واحد اخبار و فناوری بلاگ دی ال سی به نقل از شبکه خبر، یک طراح لباس تیشرت ورزشی هوشمندی را تولید کرده است که قابلیت اندازه گیری حجم تنفس، ضربان قلب و میزان حرکت عظلات ماهیچه های ورزشکاری که از این تیشرت ها استفاده می کند دارند. در این لباس داده ها توسط حسگرهای تعبیه شده دریافت جمع آوری، تجزیه تحلیل شده و به گوشی هوشمند یاساعتی که همراه فرد است ارسال می شود.

tianhe2_supercomputer

ابر رایانه Tianhe-2 ساخت چین در کنفرانس بین المللی فرانک فورد به عنوان برترین ابررایانه جهان معرفی شد.

این مجموعه قادر است تا ۳۳,۸۶۰ تریلیون محاسبه را در ثانیه انجام دهد این سرعت دو برابر سرعت دومین ابرکامپیوتر پرسرعت دنیا در آمریکا است. ابر رایانه Tianhe-2 که در سال ۲۰۱۳ در صدر پانصد ابررایانه برتر کنفرانس فراکنفورد قرار گرفت توسط دانشمندان چینی در دانشگاه ملی فناوری دفاعی چین در مرکز شهر گوانجو طراحی و ساخته شده است. از لحاظ نرم افزاری: بر اساس برآوردهای دانشگاهی ملی فناوری دفاعی چین این ابر رایانه میتواندبرای شبیه سازی، تحلیل و بررسی و به عنوان جزئی از برنامه های امنیتی دولتی مورد استفاده قرار گیرد.

new_horizons

فضاپیمای بدون سرنشین نیوهورایزنز بعد از عبور تاریخی از مقابل پولوتو با مرکز زمینی خودش ارتباط رادیویی برقرار کرد . چون پولوتو در فاصله چهار میلیارد و هفتادو هفت میلیون کیلومتری از زمین قرار دارد، ۴ ساعت و ۲۵ دقیقه زمان می برد تا سیگنال های رادیویی این سفینه به زمین برسد.

hotel_robot

هتلی که ۹۰ درصد کارهای انرا روبات ها انجام می دهند در ناکازاکی ژاپن گشایش یافت.

سه روبات انسان نما در این هتل کار پذیرش مهمان ها را انجام میدهند و شماری روبات دیگر نیز کارهای سرایداری و نظافت هتل را برعهده دارند. هزینه کرایه اتاق در این هتل از ۶۰ دلار آغاز می شود و مسافران می توانند اتاق مورد نظر را از طریق اینترنت سفارش دهند.

در این هتل که تقریبا همه وظایف انرا روبات ها انجام می دهند تنها وظیفه ای که هنوز مسئولیت کامل آنرا انسان ها بر عهده دارند تامین امنیت هتل است. هتل عجایب که به دوربین های مداربسته ای مجهز است که یک تیم انسانی وظیفه نظارت بر آنرا به منظور تامین امنیت مهمانان و روبات ها بر عهده دارند. در این هتل خدمات پذیرش حمل و نقل و ارائه تمامی سرویس ها توسط روبات های مختلف انجام می شود و طراحان آن بر این باورند که افزایش کارآیی و به خدمت گرفتن فناوری وظیفه ای است که روبات ها به خوبی از عهده آن بر می آیند. پیش از این شماری از بانک های ژاپنی برخی از کارهای صندوقداری خودشان را به روبات ها سپرده بودند.

منبع: مجله تکنولوژی دی ال سی

توجه: دوستان عزیز عنایت داشته باشید از آنجایی که مقالات بصورت اختصاصی نوشته میشوند و آن نیز حاصل صرف وقت و دقت تیم مجله تکنولوژی دی ل سی است، کپی برداری از آنها صرفا با ذکر منبع و ارائه لینک غیرمتنی به این صفحه ( فالو و قابل کلیک ) مجاز است.

درباره سیدعلی

سید علی حسینی هستم و علاقه مند به تکنولوژی روز و وب پیشرفته و البته دوستدار نبود هیچگونه مشکلی برای هموطنان عزیزم، ولی خب نمیشود که، دنیاست و هزارویک مشکل