هک شرکت ایتالیایی Hacking Team / نمایشگاه فناوری در برلین آلمان / اعمال محدودیت شرکت های خودرو سازی

هک شرکت ایتالیایی Hacking Team

hacking-team-hacked

به گزارش واحد اخبار و فناوری بلاگ دی ال سی به نقل از شبکه خبر، با گذشت مدتی از هک شرکت ایتالیایی Hacking Team دامنه اسرار جاسوسی این شرکت به کشورهای عربی هم رسید. شرکت ایتالیایی Hacking Team یکی از تولیدکننده های بدافزارهای جاسوسی است که تولیدات خود را در اختیار نهادهای امنیتی سراسر دنیا برای نقض حریم خصوصی افراد برای جمع آوری اطلاعات قرار می دهد. این شرکت در ۵ جولای مورد حمله هکری شدید قرار گرفت و در نتیجه آن اطلاعاتی حدود ۴۰۰ گیگابایت مربوط به ۳۰ کشور مختلف فاش شد.
این اقدام نشان داد که کشورهایی مانند مصر، عربستان، سودان و بحرین از جمله کشورهایی هستند که اقدام به خریدن این برنامه های جاسوسی کرده اند.

نمایشگاه سالانه فناوری در شهر برلین آلمان برپا شده است.

463336783

 در این نمایشگاه سه روزه که در فضا باز برپا میشود هزاران طراح، برنامه نویس، مخترع و نوآور دیدگاه ها و طرح های خود را درباره جهان آینده به نمایش گذاشتند.
نرم افزارهای ویدئویی، تثبیت کننده های ویدئویی، پهبادها، لباس های هوشمند و انواع دیگر فناوری ها در این نمایشگاه به نمایش در آمده است.
این نمایشگاه یکی از مهمترین نمایشگاه های فناوری در اروپا است که بسیاری انرا سنگ بنایی برای رویدادهای آینده می دانند. نمایشگاه فناوری برلین تا روز ۱۷ جولای ۲۰۱۵ ادامه دارد.

اعمال محدودیت شرکت های خودرو سازی در زمینه تبادل اطلاعات

37527427834

نگرانی در مورد حریم شخصی مردم و احتمال اعتراض آنها شرکت های خودرو سازی را وادار به اعمال محدودیت هایی در زمینه تبادل اطلاعات و شناسایی مسیر با شرکت هایی مانند اپل و گوگل کرده است. شرکت های فناوری با تحلیل و بررسی این داده ها اطلاعات ارزشمندی را درمورد عادات کاربر افراد به دست می آورند و از آنها برای مقاصد خود بهره برداری می کنند.
درواقع شرکت های رایانه سیستم های مسیریاب را به گونه ای طراحی میکنند که به راحتی قابل اتصال به تلفن های همراه باشد و از این طریق نسبت به جمع آوری اطلاعات خصوصی افراد اقدام می کنند. از جمله این شرکت ها میتوان به سیستم های Car Play شرکت اپل و Android Auto شرکت گوگل اشاره کرد.

منبع: مجله تکنولوژی دی ال سی

توجه: دوستان عزیز عنایت داشته باشید از آنجایی که مقالات بصورت اختصاصی نوشته میشوند و آن نیز حاصل صرف وقت و دقت تیم مجله تکنولوژی دی ل سی است، کپی برداری از آنها صرفا با ذکر منبع و ارائه لینک غیرمتنی به این صفحه ( فالو و قابل کلیک ) مجاز است.

درباره سیدعلی

سید علی حسینی هستم و علاقه مند به تکنولوژی روز و وب پیشرفته و البته دوستدار نبود هیچگونه مشکلی برای هموطنان عزیزم، ولی خب نمیشود که، دنیاست و هزارویک مشکل