آموزش فلش کردن تبلت ASUS FonePad در مدل های مختلف

asus_fonpad_hard_reset_logo

باسلام خدمت شما هموطنان گرامی، در این مقاله میخواهیم گذری داشته باشیم بر شیوه فلش کردن یک تبلت مدل ASUS، کاربران زیادی در پست های آموزشی سوال  کرده بودند که ما اقدام به روت تبلتمان کرده ایم  اما در میانه راه یا تبلت خاموش شده، یا به هر دلیلی عملیات روت باشکست مواجه شده و الآن تبلت بالا نمی آید چیکار کنیم، خب تنها راه فلش کردن تبلت یا همان Hard Reset نمودن آن است.

برای عزیزانی که حرفه ای نیستند پیشنهاد میکنیم از یک فرد حرفه ای برای اینکار استفاده کنند مسئولیت مشکلات بوجود آمده بر عهده کاربر میباشد.

در آموزش فوق دو روش را دنبال میکنیم، روش اول با جزئیات بیشتر و روش دوم کلی تر است، اما توجه داشته باشید که در هر دو روش کلیه اطلاعات شخصیتان حذف و تنظیمات دستگاه به تنظیمات کارخانه ای بازگردانده می شود.

برای فلش (Hard Reset) کردن تبلت ASUS
روش اول:

 1. اگر تبلت روشن است آنرا خاموش کنید
 2. در گام بعد دو دکمه Volume Up+Power (همان دکمه افزایش صدا و روشن کردن) را همزمان بمدت ۵ ثانیه نگه دارید تا دستگاه روشن شود
 3. صبر کنید تا تبلت روشن شود و منوی کنترلی مشابه تصویر زیر ظاهر شود:
  asus-fonepad-menu1
 4. بعد از ظاهر شدن منوی کنترل (تصویر بالا)، با فشار دادن دکمه Volume Down (دکمه کاهش دهنده صدا) گزینه Recovery را انتخاب کنید سپس دکمه Power را برای تائید گزینه انتخاب شده فشار دهید.
 5. در صفحه باز شده با فشار دادن Volume Down گزینه “wipe data/factory reset” را انتخاب کنید سپس با فشار دادن دکمه Power آنرا تائید کنید.
 6. در صفحه بعد از شما پرسیده میشود که آیا میخواهید تمام اطلاعاتتان را حذف کنید، که در صورت تائید با فشار  دادن Volume Down گزینه “Yes–delete all user data” را انتخاب و با فشردن دکمه Power گزینه انتخابی را تائید کنید.
  asus-fonepad-menu3
 7. در صفحه گشوده شده برای ری استارت کردن تبلت گزینه “reboot system now” را انتخاب کنید و با فشرده دکمه Power آنرا تائید کنید.
  asus-fonepad-menu2
 8. تمام شد، Hard Reset کامل شد.

روش دوم:
البته روش دوم سریع تر است

 1. اگر تبلت روشن است آنرا خاموش کنید
 2. در گام بعد دو دکمه Volume Up+Power (همان دکمه افزایش صدا و روشن کردن) را همزمان بمدت ۵ ثانیه نگه دارید تا دستگاه روشن شود
 3. صبر کنید تا تبلت روشن شود و منوی کنترل ظاهر شود
 4. بعد از ظاهر شدن منوی کنترل، با فشار دادن دکمه Volume Down (دکمه کاهش دهنده صدا) گزینه “Factory Reset (Wipe Data)” را انتخاب کنید سپس دکمه Power را برای تائید گزینه انتخاب شده فشار دهید.
 5. تمام شد، Hard Reset کامل شد. حتما گمان کردید باید مثل روش اول کلی مراحل را طی کنید 😉 نه این روش بی سرو صدا دستگاهو ریست میکنه، و اینم برای کسانی است که کاملا مطمئن هستند میخواهند دستگاه را ریکاوری و امیدی به دیدن دوباره اطلاعاتشان ندارند.
منبع: مجله تکنولوژی دی ال سی

توجه: دوستان عزیز عنایت داشته باشید از آنجایی که مقالات بصورت اختصاصی نوشته میشوند و آن نیز حاصل صرف وقت و دقت تیم مجله تکنولوژی دی ل سی است، کپی برداری از آنها صرفا با ذکر منبع و ارائه لینک غیرمتنی به این صفحه ( فالو و قابل کلیک ) مجاز است.

درباره سیدعلی

سید علی حسینی هستم و علاقه مند به تکنولوژی روز و وب پیشرفته و البته دوستدار نبود هیچگونه مشکلی برای هموطنان عزیزم، ولی خب نمیشود که، دنیاست و هزارویک مشکل