کدام مارک لپ تاپ را خریداری کنم؟؟؟

laptap

کدام مارک لپ تاپ را خریداری کنم؟؟؟

در این مطلب قصد ندارم مارک خاصی رو معرفی کنم اما پیش از انتخاب یا رد هر مارک بد نیست مطالب این پست را هم با دقت بخوانید.
چرا میگویند فلان مارک لپ تاپ بی کیفیت هست و زود خراب میشود؟!
برای این که منظور مطلب را کامل تر درک کنید مثال را روی لپ تاپ دل میزنم. امروزه بسیاری از مغازه داران یا مشتریان به شدت از لپ تاپ های دل بیزارند و تنها دلیل آن ها هم این است که لپ تاپ های دل زود خراب شده و عمر با برکتی ندارد اما خوب است بدانید تمامی لپ تاپ ها با هر مدلی میتوانند عمر مدل طولانی حتی تا بیش از ۵ سال را هم داشته باشند ولی هر عمر طولانی نیازمند شرایطی هم میباشد مثلاً اگر بخواهید با یک لپ تاپ معمولی بازی های سنگین اجرا کنید نمیتوانید شاهد عمر مفید لپ تاپ خود باشید اما اگر با نرم افزار های معمولی و سبک کار کرده و به صرف وبگردی از لپ تاپ استفاده کنید شاهد عمر درازمدت آن خواهید بود.

ادامه مطلب را مطالعه فرمائید…


اما سوال اینجاست چرا لپ تاپ های دل به عنوان بنجل های بازار شناخته شده است؟ قبلاً ها (منظورم سال های -۸۸ هست) کسانی که میخواستند لپ تاپ تهیه کنند عمدتاً از دل استفاده میکردند تصور کنید هر چه میزان استفاده کنندگان از یک مارک بیشتر شود طبیعتاً تعدادی که ممکن است با خرابی لپ تاپ پس از مدتی روبرو شوند زیاد میشود به عنوان مثال ۲۰ میلیون نفر از لپ تاپ دل استفاده میکنند و از این ۲۰ میلیون نفر ۱٫۵ میلیون با خرابی لپ تاپ روبرو میشوند همینجاست که مشتریان تنها نیمه خالی لیوان را تماشا میکنند و با جلوه دادن اینکه ۱٫۵ میلیون رقم بسیار بزرگی است برای کیفیت این مدل لپ تاپ تصمیم گیری میکنند (عمدتاً هم نتیجه گیری منفی را هیجان انگیز تر میپرندارن)
دسته دیگری هم هستند که موجب بد نامی لپ تاپ های دل شده اند آن هم کسانی که از کامپیوتر چیزی نمیدانند یا حداقل اطلاعات کافی را جهت توجیه مشکلات نرم افزاری ندارند و با هر نقص نرم افزاری موجود در ویندوز، عیب را به لپ تاپ چسبانده و روانه بازار میکنند.
آخرین دسته ای موجب بدنامی یک لپ تاپ میشوند جنس های درجه ۵ به بالای چینی هست …….. که جای توضیح ندارد 😐

اما :
تا جایی که میتوانید جنس دست دوم تهیه نکنید، از مراکز و سایت های معتبر خریداری نمائید، سعی کنید حدالامکان از کالای گارانتی دار بهره مند شده و از صحت گارانتی آن اطمینان حاصل کنید.

منبع: مجله تکنولوژی دی ال سی

توجه: دوستان عزیز عنایت داشته باشید از آنجایی که مقالات بصورت اختصاصی نوشته میشوند و آن نیز حاصل صرف وقت و دقت تیم مجله تکنولوژی دی ل سی است، کپی برداری از آنها صرفا با ذکر منبع و ارائه لینک غیرمتنی به این صفحه ( فالو و قابل کلیک ) مجاز است.

درباره میلاد

میلاد هستم، علاقه مند به طراحی وب، کدنویسی، تکنولوژی اطلاعات و فناوری ارتباطات. هر چند مشکلات رایج کاربران بسیار فراوان بود اما سعی کردم به بسیاری از آن ها در این وبلاگ اشاره ای کنم و به حل آن ها چاره ای بیاندیشم ..