آموزش نصب دستی درایورهای ویندوز

بسم الله الرحمن الرحیم،

گاهاً پیش می آید لیست از درایورهای سخت افزاری را در اختیار داریم اما نمیدانیم چگونه باید آنها را به ویندوز معرفی کنیم. هرچند که بیشتر اوقات فایلی برای نصب خودکار درایورهای سخت افزاری بهمراه آنها عرضه میشود که با چند کلیک ساده درایورهای مناسب ویندوز به آسانی شناسایی و در ویندوز نصب می شوند، اما هست مواقعی که فقط چند فایل را به عنوان درایور که هیچ فایل نصب کننده ای هم به همراه ندارند را در اختیار داریم و نمی دانیم با آنها چکار کنید.

نصب این درایورها برای کاربران حرفه ای بسیار آسان است اما هستند کاربرانی که از شیوه نصب این درایورها اطلاعی ندارند، این پست به شیوه نصب این گونه درایورها می پردازیم.

برای نصب یک سری فایل درایور ابتدا از منوی Start برنامه Control Panel را باز کنید، سپس برنامه Device Manager را از آنجا یافته و اجرا کنید.

طبق تصویر زیر از نوار ابزار بر روی آیتم Scan for hardware changes کلیک کنید تا فرم یافتن درایورهای نصب نشده نمایش داده شود (تصویر دوم در زیر).

device_manager_scan_new_hardwares

 

همانطور که در تصویر بالا میبینید گزینه مشخص شده را انتخاب کنید تا به صفحه بعد هدایت شوید در صفحه بعد بر روی دکمه Browse کلیک کنید تا فرم انتخاب پوشه باز شود، در فرم باز شده به آدرس پوشه ای که درایورهای مورد نظر در آن قرار دارند رفته و آنرا انتخاب و دکمه OK را فشار دهید تا آدرس گزینش شود. در انتها نیز دکمه Next را فشار دهید تا درایورهای مورد نیاز از پوشه گزینش شده یافته و بصورت خودکار نصب شوند

منبع: مجله تکنولوژی دی ال سی

توجه: دوستان عزیز عنایت داشته باشید از آنجایی که مقالات بصورت اختصاصی نوشته میشوند و آن نیز حاصل صرف وقت و دقت تیم مجله تکنولوژی دی ل سی است، کپی برداری از آنها صرفا با ذکر منبع و ارائه لینک غیرمتنی به این صفحه ( فالو و قابل کلیک ) مجاز است.

درباره سیدعلی

سید علی حسینی هستم و علاقه مند به تکنولوژی روز و وب پیشرفته و البته دوستدار نبود هیچگونه مشکلی برای هموطنان عزیزم، ولی خب نمیشود که، دنیاست و هزارویک مشکل